הפרעת קשב וריכוז - מה זה אומר

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > הפרעת קשב וריכוז - מה זה אומר

באסיפת ההורים המורה דיווחה לכם כי הילד מתקשה להתרכז בשיעורים, הישגיו אינם כל כך טובים וגם המעגל החברתי שלו אינו כל כך גדול ומפרה? בלא מעט מקרים ולאחר שהילדים נשלחים לאבחון שמטרתו לאתר הפרעת קשב וריכוז, אכן מתגלה כי הילדים סובלים מההפרעה המוכרת בשמה המקצועי add, או במקרים אחרים adhd במידה וישנה גם התנהגות היפראקטיבית.

הורים יקרים, אין כל סיבה להביע לדאגה. אנחנו ב"תפנית" בנינו תכנית עבודה ייחודית המתאימה לילדים הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז. גם אם ילדכם אובחן כסובל מההפרעה, לא מדובר על גזרה או מחלה חשוכת מרפא, אלא בסך הכל מדובר על מצב זמני שניתן לטפל בו ולהשיב בחזרה את היכולת לילדכם.

 

הילד שלכם סובל מהפרעת קשב וריכוז, מה זה אומר?

כאמור, לא מדובר על מחלה ועל כן אין כל סיבה להעניק לילדכם תרופה שתפתור את המחלה. הפרעת הקשב והריכוז כאמור הינה הפרעה –מצב התנהגותי שניתן לטפל בו. בעוד ישנם אלו הסבורים כי הדרך לטפל היא באמצעות כדורים הניתנים לילדים, ב"תפנית" אנחנו מתעקשים על כך שהטיפול שמגיע לילדים לקבל הוא טיפול טבעי. אז מה זה אומר הפרעת קשב וריכוז?

לכל ילד ישנה מניפת סימפטומים שונה המעידה על כך שהוא מתקשה בריכוז ובקשב. הקשבה וריכוז דורשים יכולת, ועל היכולת הזו צריך לעבוד במקרים בהם היא נמוכה. היכולת להקשיב ולהתרכז היא יכולת המופיעה בכמה רמות שונות: יכולת ברמה גבוהה, יכולת ברמה בינונית ויכולה ברמה נמוכה. במידה וילדכם אינו נהנה מיכולת הקשבה וריכוז ברמה גבוהה, לנו יש מה להציע לו.

 

קהל היעד לטיפול: ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז

הטיפול ההתנהגותי שאנו מציעים מתאים לילדים שעברו אבחונים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שבסופם הם אובחנו כסובלים מהפרעת קשב וריכוז. הגישה שלנו הינה ייחודית, טבעית ואינה מגלמת בתוכה כדורים או מרשמים אחרים. אנחנו מאמינים בלב שלם כי מתן כלים לילדים הוא טיפול בהפרעת קשב וריכוז, ולא נטילת כדורים כדוגמת הריטלין והקונצרטה.

 

טיפול שאינו טבעי: כדורים הניתנים לילדים

ביקורת רבה נמתחה על הכדורים הניתנים לילדים, גם בגלל הקלות הבלתי נסבלת שבה כותבים כיום מרשמים, וגם מאחר וישנן תופעות לוואי רבות המשפיעות על הילדים. ב"תפנית" אנחנו סבורים כי אלו לא הבעיות היחידות שבכדורים. הבעיה העיקרית היא שהכדורים לא מלמלדים את הילדים איך ללמוד בבית הספר, איך להיות קשובים ואיך להתרכז, אלא מדובר על השפעה בת כמה שעות שבעת שהיא חולפת, הילדים חוזרים להיות לא קשובים ולא מרוכזים. אם גם אתם מבחינים כי ילדכם סובל מתופעות לוואי כדוגמת חסר תיאבון לאורך שעות היום, הוא אדיש, אפתי וצייתן, לנו יש מה להציע לכם: טיפול בהפרעת קשב וריכוז המבוסס על תהליך טבעי ונקי מכל תרופה.

 

טיפול טבעי: תכנית התנהגותית מותאמת

שיפרנו את יכולות הריכוז וההקשבה של ילדים רבים וכעת יכול להיות גם תורו של ילדכם. אין ברשותנו תכנית קבועה שמותאמת באופן אוטומטי לכל ילד שמגיע אלינו, לא להפך. האמונה שלנו היא כי כל ילד צריך לקבל מענה אחר בהתאם לרמת היכולת שלו ומניפת הסימפטומים שלו. בעוד הכדורים שולטים על הילד, אנחנו נלמד את הילד איך לשלוט, איך לבחור ואיך להשיב לעצמו את היכולת שאבדה לו.

התכנית שלנו מבוססת על תרגילים שונים שיוצגו בפני ילדכם, רק לאחר שנכיר אותו ונלמד את דפוסי ההתנהגות שלו. התרגילים השונים ישפיעו על רמות הקשב והריכוז של ילדכם ברמה שתהיה ניכרת גם בפאן הלימודי וגם בפאן החברתי.

 

מדוע משקמים את היכולת?

אנחנו מתעקשים על כך שאנחנו משקמים את היכולות של הילדים ויש לכך סיבה. האמונה שלנו היא כי יכולת היא דבר שקיים, לא משנה באיזו רמה היא. אם ילדכם סובל כעת מרמה נמוכה של קשב וריכוז, זה מאחר והיכולת שהייתה לו אבדה לו. התפקיד שלנו הוא להשיב את היכולת לילדכם באמצעות כלים ייחודים שהוא יקבל. בעת שנשיב לילדכם את היכולת, השיפור יהיה ניכר וכך הוא יוכל להתחיל לקצור פירות. אין כל סיבה שילדכם יסבול מתווית ארוכת שנים של ילד הסובל מהפרעת קשב וריכוז. ילדכם, כמו כל ילד אחר, יכול להצליח ואנחנו נצעד יחד להצלחתנו המשותפת.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות