השיטה הייחודית של אור לקשב תעניק לכם את הכלים הנכונים!

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > השיטה הייחודית של אור לקשב תעניק לכם את הכלים הנכונים!

אור לקשב אינה רק שיטה , זו דרך חינוכית

כמו בכל דרך שהולכים בה, כדאי לדעת מה המטרה, מה היעד שאליו מובילה הדרך.

היעד שאליו מובילה הדרך של תפנית הוא - "חינוך כדרך חיים, חינוך המוביל להצלחה בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל."

מטרתנו היא להחזיר את המקום לתהליך החינוכי המצופה מאיתנו להעביר את ילדינו.

הדרך החינוכית של תפנית יוצאת מתוך נקודת מוצא, שילד במהלך שנות ההתבגרות שלו רוכש כלים ומיומנויות של קשב, ריכוז, מיומנויות חברתיות ורגשיות, שליטה ברגשות בעלבון, זעם וכו'

ילד אינו נולד עם המיומנויות הללו בדיוק כשם שהוא לא נולד עם מיומנויות הדיבור, ההליכה, המוטוריקה העדינה /הגסה …

התפקיד שלנו המבוגרים הוא ליצור את הסביבה שתאפשר למיומנויות האלה להתפתח.

לשם הקבלה, תינוק לא יצליח ללמוד ללכת אם יהיה במיטת תינוק כל הזמן, נכון?- רובנו נסכים שהסביבה הטובה ביותר עבור תינוק תהיה סביבה שתאפשר לו תנועה אופטימלית בבטחה.

לכן, השלב הבסיסי והמשמעותי ביותר בדרך של תפנית הוא הקניית מיומנויות הוריות. ההורה יקבל מיומנויות הוריות ייחודיות שמטרתן שיקום ויצירת הדחף והמוטיבציה של הילד לשתף פעולה ולהצליח. התכנית של תפנית היא אינדיבידואלית ונבנית לכל ילד על פי קשייו וצרכיו, אך השלב הזה הוא הבסיס לכל תכנית בלי יוצא מן הכלל והתכנית מתאימה רק עבור הורים שמוכנים להיות חלק מהשינוי.

 

העבודה עם הילדים:

העבודה עם הילדים היא ממוקדת מאוד ועובדת בצורה ישירה על המיומנויות החסרות לילד.

התכנית נבנית לכל ילד באופן אישי על סמך הבעיות בהן הילד נתקל בחייו וסיבות השורש אשר יוצרות אותן:

שיפור הקשב והריכוז: קשב וריכוז, אינן שמות של בעיות או מחלות נפשיות , אלא של מיומנויות אשר ניתן ורצוי לאמן עליהן. פירוש צמד המילים "קשב וריכוז"- היכולת למקד את החושים על גירוי שנבחר ע"י האדם. הילדים עוברים סדרה של תרגילים שמשפרים את היכולת הזו. הילדים לומדים כיצד לשלוט בקשב ובריכוז שלהם, למרות הסחות דעת וגורמים שונים שעלולים להפריע להם להקשיב ולהתרכז. לדוגמא: חוסר שליטה בכעסים, עצבים, שעמום ותסכול. רוב האימונים נעשים בסביבה הדומה לסביבה שיש להם בבית הספר ובבית.

טיפול בבעיות רגשיות: רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול.
רגשות מבדילות אותנו משאר היצורים החיים. זה טוב שיש לנו את היכולת להרגיש אך רצוי שנדע לשלוט ברגשות שלנו ולא שהרגשות שלנו ישלטו בנו.
לרוב, בעיה רגשית תהיה בעיה של חוסר שליטה.
חוסר שליטה בתגובות, חוסר שליטה בכעס, רגישות יתר, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, חוסר שליטה בפן החברתי ועוד.
בחלק זה של הטיפול, הילד לומד לשלוט. בעצמו, בתגובות שלו, ברגשות, במחשבות, בכעסים, בהתפרצויות, בהבעה העצמית שלו ובעוד תחומים חשובים בחייו.

שיפור ההתנהגות ורמת האחריות: כפי שאמרנו קודם, ההגדרה של צמד המילים קשב וריכוז היא : "היכולת למקד את החושים על גירוי שנבחר ע"י האדם". רוב הילדים מסוגלים להתרכז בדברים אשר מעניינים אותם- דברים אשר בחרו להתרכז בהם (למקד בהם את החושים שלהם). בשלב הזה, הילד ילמד לבחור נכון. הילדים לומדים כיצד להציב לעצמם מטרות וכיצד להבדיל בין "פעולה מזיקה", אשר מרחיקה אותם מהמטרות שלהם לפעולה מועילה אשר מקרבת אותם למטרות שלהם. הילדים לומדים כיצד להפסיק להאשים אחרים או את עצמם ולהתחיל לקחת אחריות על הבחירות שלהם בחיים. בשלב זה הילדים לומדים כיצד לבחור להתאמץ וכיצד להצליח. חשוב להבין, שתהליך חינוכי שמביא את הילד למצב שיבחר להתאמץ, כבר מבטיח כמעט באופן מוחלט הצלחה.

שיפור יכולת הלמידה: כידוע ברוב בתי הספר לא מלמדים את הילדים כיצד ללמוד. ילדים רבים נכשלים בלמידה פשוט בגלל שלא לימדו אותם כיצד ללמוד. הדבר זהה לאדם אשר יתחיל לנהוג באוטו מבלי שלמד כיצד לנהוג - ברור שיהיו לו קשיים בדרך. בשלב זה נבנית תכנית אישית, אשר מקנה אסטרטגיות למידה מדויקות שיאפרו לילד להצליח בבית ספר. הילד גם מקבל כלים כיצד לסגור פערים לימודיים במידה ונוצרו. כפי שאמרנו בהתחלה אור לקשב אינה רק שיטה, זו דרך חינוכית שמאפשרת לילדים ולמשפחות לעשות מהפך בחיים שלהם. הדרך שלנו אינה קלה ואינה מבוססת על "תרופות קסם". הדרך היא צעידה בנתיב חינוכי מדויק שמוביל לעצמאות חשיבתית של הילד וההורה ולכן מוביל לשיתוף פעולה אמיתי ביניהם.

 

הדרך שלנו מאמנת את יכולת הקשב והריכוז אצל ילדים ומבוגרים ללא עזרים חיצוניים וכמובן ללא תרופות. מי ייתן ויבוא יום וגם משרד החינוך שלנו יבחר לצעוד בדרך הזו.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות