טיפול בקשב וריכוז - טיפול רגשי

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > טיפול בקשב וריכוז - טיפול רגשי

רגע לפני שנציג בפניכם את השיטות שלנו לטפל בקשב ובריכוז, נציין את הדבר החשוב ביותר: קשב וריכוז הן יכולות. המשמעות? יכולת ניתן לשפר! אנחנו ב"תפנית" דבקים ומאמינים בכך שניתן לטפל בהפרעות של קשב וריכוז ללא התערבות של טיפול תרופתי אלא באמצעות 3 זרועות שונות: טיפול בבעיות רגשיות, הדרכה הורית ושיקום יכולת הלמידה. נגיעה בכל אחד מהאלמנטים תתרום רבות לשיפור היכולות של הילד שלכם!

טיפול בבעיה רגשית המסייע לטיפול בקשב וריכוז

בני אדם מונעים על ידי רגשות: בעת שצף רגש של שמחה, מביעים אותו באמצעות חיוך או הבעת אהבה פיסית כדוגמת חיבוק או נשיקה. בעת שצף רגש של פחד, האינסטינקט והפעולה באים לידי ביטוי בלברוח או להסתתר מהגירוי המפחיד. לצד רגשות שיכולים להסתמן כ"רגשות טובים", ישנם רגשות שלא אחת יכולים להיות מעט בעייתים: רגשות המניעים לפעולה שהתוצאה שלה היא נזק לסביבה ולפרט.

 

קרה והילד שלכם חווה רגשות שבמקום להניע אותו הם חוסמים אותו ומונעים ממנו לחתור אל עבר המטרות שלו? ישנם לא מעט הורים שגופים חינוכיים שונים תייגו את ילדיהם ככאלו הסובלים מ"בעיות רגשיות", ולא אחת ההקשר שנוצר הוא כאילו ומדובר על גזרה שלא ניתן להתמודד איתה. אנחנו ב"תפנית" מאמינים כי בעיות רגשיות הן לא מחלה חשוכת מרפה, אלא בעיות שניתן לפתור אותן. כמו שניתן לשפר יכולות שונות, גם שליטה ברגשות ניתנות לשיפור. אנחנו "בתפנית" נאמן את הילד ונעניק לו כלים שיאפשרו להתגבר על מבוכה, תסכול, דחיות או כל רגש שלילי אחר.

 

הקשר בין הדרכה הורית וקשב וריכוז

ישנם לא מעט הורים שמוצאים עצמם חסרי השפעה על הילדים בכל הקשור ליצירת שיתוף פעולה: החל מילדים המסרבים לבקשת ההורים להכין שיעורים, ללמוד למבחן, לדבר בצורה נאה אל המורה וכדומה. מה שקורה בפועל הוא שהמון פעמים הצוות החינוכי שיהיה עד לסירובו של הילד, ימליץ להורים לפנות אל נתיבים של אבחונים שסביר כי יולידו בהמשך פתרונות בדמות נטילת כדור תרופתי.

 

לעומת זאת, ישנם ההורים שיודעים איך לגורם לילדיהם לבחור! לבחור להכין את שיעורי הבית, ללמוד היטב למבחן על מנת להצליח בו, להתעורר עם השעון המעורר וכדומה. הורים שידעו לגרום לילדיהם לבחור, הם גם ההורים שידעו לשפר את יכולות ההקשבה והריכוז של הילדים. על כן, הדרכות הורים הן הדרכות חשובות המשפרות באופן משמעותי את יכולות הילדים.

 

תכנית הורים איכותית ומועילה, כמו זו המוצעת לכם דרך "תפנית", היא תכנית שבראש ובראשונה מותאמת לכל זוג הורים באופן אישי. בנוסף, כל תכנית חייבת להיות כזו שיהיה לה צד מעשי-יישומי בבית, זאת מאחר ותפיסת הרעיונות לא מספיקה, אלא צריך ליישם אותה. כמו כן, חשוב לדבוק בתכנית בה הצוות המקצועי מיומן בדרכים השונות דרכן ניתן להגיע אל ההורים ולאפשר להם לשתף פעולה.

 

בנוסף, אנחנו ב"תפנית" מקפידים על כך שהצוות המקצועי המלווה את ההורים, יהיה זה שילווה גם את הילדים על מנת שהתכנית תהיה אחידה וחופפת ברעיונותיה. כמו כן, אנו מקפידים על תכנית המותאמת ללוחות הזמנים של כל משפחה ומשפחה, תוך שהדגש שאנו מעניקים הוא לא לגרום לילד לציית, אלא לגרום לו לבחור לעשות את הפעולות השונות המופנות אליו. ולבסוף? תכנית הורים איכותית היא תכנית הקושרת בין ההורים וגורמת להם לצעוד ביחד אל עבר אותה הדרך. לא אחת ישנם הורים הלוקחים חלק באותה התכנית, אך מה שקורה בפועל הוא שישנו הורה אחד אקטיבי יותר והשני פאסיבי יותר. הצוות שלנו ידאג להעביר את התכנים בצורה בהירה וכזו שתהיה רלוונטית לכל אחד מההורים – ביחד אל עבר ההצלחה המשותפת.

 

שיקום יכולות הלמידה כמשפיע על הקשב והריכוז

המילה שיקום נבחרה אצלנו ב"תפנית" מאחר והיא מייצגת את השבת היכולת שהייתה, אך אבדה. אנו מאמינים כי הדרך היא לחפש את היכולות הקיימות בילדים, ואותם נשקם ונעצים עד לכדי שיפור. אנו יוצאים מנקודת הנחה כי באמצעות אימון ומתן כלים נכונים, ניתן לשפר את היכולת, לחזק אותה ולהביא להישגים יפים. ובאשר ללמידה? הלמידה היא היכולת לקלוט ולשכפל מידע המגיע ממקור חיצוני. היכולות מתפצלות ליכולת לקלוט, לשכפל, להבין, להפעיל כושר שיפוט ולהציב מטרות. לטובת שיפור יכולות הלמידה של הילדים, חשוב לבחון את רמת היכולות של כל ילד ורק לאחר מכן להתאים תכנית המבוססת על תהליך התואם את יכולותיו – עד לשיפור המיוחל.


 

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות