טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול.

למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה.

רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם.

מתי רגש הופך להיות בעייתי? כאשר הוא מניע אותנו לעשות דברים שמזיקים לנו ולסביבה שלנו.

במהלך החיים יש כל הזמן דברים שמפריעים לנו להשיג את המטרות שלנו והרגשות שאנחנו חווים אמורים לדחוף אותנו לעשות את הדבר הנכון כדי להשיג את המטרה למרות הכל.

מה עושים כאשר הרגשות של הילד עוצרות אותו מלהשיג את המטרה שלו? מה עושים כאשר הרגשות של הילד לא תואמות את המציאות כפי שאחרים רואים אותה? איך פותרים את המצב הזה?

אנחנו שומעים כל הזמן שאומרים "לילד יש בעיות רגשיות" ותייחסים אל זה כאילו זו גזרה משמיים - מחלה או הפרעה שצריך לדעת את "לחיות איתה" - זה לא המצב.

אכן, כאשר הרגשות של הילד שלכם לא משרתות אותו, או חמור מכך, מביאות אותו למצב הרסני בחייו זה בעיה!- אך לכל בעיה יש פתרון, רק צריך למצוא אותו.

שליטה ברגשות זוהי יכולת, יכולת שאפשר לשפר כמו כל יכולת אחרת.

למשל ילד ביישן, נימצא במצב שהרגש שלו עוצר אותו מלפעול להשיג חברים.

אימון נכון יאמן אותו וילמד אותו איך להתגבר על רגש הבושה ולהצליח להשיג חברים.

או ילד שבוכה מכל דבר, מתקשה להתמודד עם תחושת התסכול כאשר נתקל בסירוב או כאשר לא מצליח להשיג את מה שהוא רוצה, יקבל אימון על הנקודות הללו.

כך יהיה גם עם ילד שמגיב בהתפרצויות זעם, ילד עצור ולא מתקשר וכו'..

חשוב להבין ששליטה ברגשות ותיעולן לתגובות נכונות זו יכולת מאוד חשובה שילד רוכש במהלך ההתבגרות שלו. ילד אינו נולד עם היכולת הזו בדיוק כמו שאף אחד לא נולד עם היכולת לנהוג באוטו, או להתנהל נכון כלכלית.

אם אתה רואה שהתגובות של הילד שלך בעייתיות, אל תילחץ ואל תאמין לכל אבחון שקיבלת.

כל שעליך לעשות, הוא לרכוש את הכלים הנכונים על מנת שתדע איך לאמן אותו בבית להגיב נכון ובמקביל להגיע למקום שמתמחה באימון כזה.

מניסיוננו בעיות כאלה חמורות ככל שיהיו יכולות להיפתר תוך זמן קצר מאוד.

 

טיפ חשוב להורים: לעולם אל תאסור על הילד לבכות!

המטרה שלך להביא את הילד למצב שהוא יודע איך לעצור את הבכי בעצמו.

אם אתה אוסר על הילד לבכות , אתה מנוון את היכולת שלו לעצור את הבכי.

הפוך את הבכי לדבר לגיטימי.

חשוב מאוד שהבכי לא ישיג את המטרה שבגללה הילד בוכה (כדי שלא ילמד שזו הדרך להשיג דברים),, אך יחד עם זאת לאפשר את הבכי.

 

בהצלחה...

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות