טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

ישנם ילדים שיש להם בעיות רגשיות שונות כאשר מניפת "הבעיות הרגשיות" הינה רחבה וכוללת לא מעט ביטויים רגשיים: החל מהתפרצויות זעם שלא ניתן לצפות אותן, דרך חוסר ביטחון לימודי, אי יכולת להתרכז במסגרות החינוכיות או בכלל ועד חוסר מיומנות בהיבט החברתי. המון פעמים אותם ילדים נשלחים אל אבחונים שונים כאשר בלא מעט פעמים אותן בעיות רגשיות מתויגות בשם "הפרעות קשב וריכוז". כידוע, לא אחת המענה שניתן לאותם הילדים הינו מענה תרופתי המוכר להורים רבים בתור כדורים שונים כדוגמת ריטלין, קונצרטה וכדורים נוספים. אנחנו ב"תפנית" מאמינים כי ישנה דרך אחרת לגמרי!

מה המטרה שלנו בטיפול בהפרעת קשב וריכוז?

בעוד הכדורים השונים מייצרים תופעות לוואי והופכים במרבית המקרים את הילדים לילדים נוחים מאד למסגרת החינוכית מאחר והם שקטים וצייתנים, אנו דבקים בשיטה אחרת לגמרי שהתוצר שלה בסופו של דבר הוא שיפור ביכולות הריכוז וההקשבה של הילד. המטרה שלנו היא לגרום לילדכם להבין את העולם שלו ואת הסביבה שלו, תוך שהטיפול שלנו יגרום ליקר לכם מכל לעשות בחירות המונעות מהדחף הפנימי שלו – בחירות המשרתות אותו ואת הסביבה בה הוא חי.

על מנת לפתור מצב או כל בעיה רגשית שלא תהיה, חשוב להבין כי כל בעיה כזו או אחרת שצפה הינה סימפטום, ולא הסיבה. המשמעות היא שבכדי להעניק מענה איכותי לילדכם, עלינו לבחון את הסימפטומים, לאפיין את סיבת השורש ובהתאם להתאים את הטיפול – טיפול טבעי לחלוטין בהפרעת הקשב והריכוז.

 

קצת על סיבת השורש

אנו מאמינים כי על מנת להעניק מענה איכותי לכל בעיה רגשית שלא תהיה, חשוב תחילה להבין את סיבת השורש. לאחר שנאתר ונאפיין את הבעיה, נוכל לבסס מהלך איכותי בדרך לפתרון ועל כן זה השלב הראשון שלנו בעבודה עם ילדכם. אנו ננתח את הסיטואציה וננסה להבין מה המצב שאתם וילדכם מתמודדים איתו. איך אנחנו מיישמים את השלב הראשון? באמצעות כמה שאלונים שונים שיתמלאו על ידכם. לאחר מילוי השאלונים, נוכל לשקף בפניכם את סיבת השורש ובהתאם נוכל להעניק תכנית פעולה.

אנחנו ב"תפנית" מאמינים מעל לכל ספק שאתם, ההורים, יודעים טוב יותר מכל אחד אחר מה טוב לילדכם – זו  הסיבה שאנו משקפים בפניכם את המצב ואת סיבת השורש על מנת שאתם תהיו אלו שיחליטו עבור הילד שלכם.

 

ומה קורה אחרי איתור סיבת השורש?

לאחר שנאפיין יחד אתכם את המצב ואת סיבת השורש, אנחנו נבנה עבורכם תכנית אישית המותאמת לילדכם שדרכה הוא יוכל לקצור פירות בדמות בחירות נכונות שיובילו אותו להשיג את הדברים הנכונים ביותר עבורו. השלבים הבאים בתכנית שלנו ייקבעו בהמשך וכוללים תכניות ייחודיות של תפנית בחיים, תפנית בתקשורת, תפנית בלמידה ותפנית בהורות.

 

הכוח שלכם כהורים לאורך התכנית

למרות שהיעד שלנו הוא לשקם את היכולות של ילדכם, אנו מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהתהליך הוא אתם – ההורים. דרך קבע ובכל תכנית שלנו, אנו עובדים בצמוד אל ההורים. איך אתם לוקחים חלק פעיל בתכנית? אתם, ביחד עם ילדכם, תלמדו איך להתרכז, איך לקחת אחריות, איך להתמודד עם סיטואציות סבוכות יותר ובעיקר איך ללמוד על הצד הטוב ביותר. בלי שתשימו לב, השיפור שאנו מייחלים לו לא יבוא לידי ביטוי רק אצל ילדכם, אלא יחלחל אל כל הבית. אנו מאמינים כי בעת שהסביבה תהיה תומכת ובמצב הרמוני, כך גם ילדכם יהיה.

 

כמה מילים בודדות על השיטה שלנו

הפרעת קשב וריכוז אינה מחלה, בשום פנים ואופן. יכולת הקשב והריכוז היא יכולת – מה שאומר שאפשר לעבוד על היכולת הזו ולשקם אותה אצל ילדכם – שיקום שיניב פירות בהיבטים שונים בחייו של היקר לכם מכל. שיטת הטיפול ההוליסטית שלנו הינה שיטה טבעית שבה לא נכללים כדורים כדוגמת ריטלין, אלא שיטה שנוגעת בכל תחומי חייו של הילד הכוללת למידה רגשית והתנהגותית.

היכולת להקשיב ולהתרכז כוללת 3 רמות שונות: יכולת גבוהה, יכולת בינונית ויכולת נמוכה. גם אם לילדכם ישנה כעת יכולת נמוכה או בינונית, הוא אינו סובל ממחלה – מה שאומר שניתן לשקם את היכולת ולהביא אותו להישגים טובים יותר בהשוואה למצבו הנוכחי. אנו נעשה זאת באמצעות תכנית התנהגותית בשיתוף פעולה מלא אתכם, ההורים.

 

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות