כל מה שרציתם לדעת על טיפול טבעי בקשב וריכוז

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > כל מה שרציתם לדעת על טיפול טבעי בקשב וריכוז

המגמה כיום היא לדבוק בטבעי בכל אשר ניתן. כהורים לילדים, הרי שתרצו להעניק להם את הטוב ביותר, כך שגם בכל הקשור להפרעת הקשב והריכוז המגמה הברורה היא לזנוח את כדורי הריטלין והקונצרטה ולהעניק להם מענה איכותי – מענה טבעי. טיפול טבעי בקשב וריכוז הוא טיפול הניתן לכם דרך "תפנית" – טיפול המטיב באלמנטים שונים לרבות בפאן הלימודי, החברתי וגם בתוך התא המשפחתי.

 

תוצאות האבחון? הילד סובל מהפרעת קשב וריכוז

אז איך עלה הצורך להעניק טיפול טבעי בקשב וריכוז? המסע שלכם כהורים עם ילדכם מתחיל בעת שאתם מאבחנים כי הילד לא כל כך מרוכז וקשוב, או לחילופין זה הצוות החינוכי המזמן אתכם לשיחה ומשקף בפניכם את התנהגותו של הילד במהלך יום הלימודים. בהחלטה משותפת ועם המלצה חמה מאד מכיוון הצוות החינוכי, עולה החלטה לשלוח את הילד לאבחון שמטרתו לאבחן או לשלול את הימצאות הפרעת הקשב והריכוז.

בעת שהילדים מאובחנים ככאלו הסובלים מההפרעה המוכרת גם בשם add או adhd, הפתרון המוצע לכם הוא להתחיל מרשם של כדורים. המציאות כיום היא שיותר מדי ילדים מאובחנים כסובלים מהפרעת הקשב והריכוז, ועוד יותר מדי ילדים נוטלים כדורים בכל יום לפני צאתם אל יום הלימודים. אנחנו ב"תפנית" בטוחים כי הזנת הילדים בכדורים אינה הדרך ועל כן אנו מעניקים טיפול טבעי בקשב וריכוז.

 

השפעות הדבקת התווית על הילד

מיד לאחר האבחון, ובמידה והילד אכן אובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז לאחר שהוא ענה על לפחות שישה סימפטומים, מקבל הילד את התווית הבעייתית: "סובל מהפרעת קשב וריכוז". הילדים, שלעתים יכולים להיות בגילאים קטנים מאד, צריכים להסתגל לתואר חדש שלא אחת גורם להם לחוסר ביטחון ואי נוחות. ב"תפנית" אנחנו לא עובדים על פי תוויות או תיאורים כלליים, אלא מתאימים תכנית התנהגותית אישית לכל ילד וילד. התכנית שלנו תעניק לילדכם את הכלים הנדרשים על מנת לאפשר לו להתרכז, להקשיב ולהצליח במישור הלימודי והחברתי. טיפול טבעי בקשב וריכוז נגיש לכם ומאפשר לכם להעניק את הטוב ביותר לילדכם.

 

ריטלין: מתן כדור בקלות בלתי נסבלת

לא מפתיע כלל כי המון הורים מחפשים אחר טיפול טבעי בקשב וריכוז. לא אחת הלינו הורים על הקלות הבלתי נסבלת שבמתן המרשם עבור כדור הריטלין. הפרעת הקשב והריכוז שהייתה נחשבת עד לא מזמן כהפרעה מחתרתית שמעטים סובלים ממנה, הפכה כיום להפרעה פופולארית מאד המוכרת היטב בבתי הספר – גם בקרב המורים וגם בקרב הילדים. לכאורה, המורים מקבלים ילדים אדישים ומצייתים שאינם מפריעים למהלך התקין של השיעור, אך האם הריטלין באמת מסייע לילדים ופותר את ההפרעה? התשובה לכך שלילית.

 

מילד חיוני ונמרץ לילד אפתי וצייתן

לכדורי הריטלין והקונצטרה מניפה רחבה של תופעות לוואי שהמון פעמים נמתחה עליהן ביקורת חריפה מאד. תופעות הלוואי מגיעות בדמות חוסר תיאבון ועד התנהגות אדישה מאד שהופכת אותם מילדים חיוניים ונמרצים, לילדים אפתים מאד. האם זה מחיר שתהיו מוכנים לשלם רק על מנת שילדכם יתרכז לאורך יום הלימודים? ב"תפנית" ילדכם יהנה מכל העולמות: גם מטיפול טבעי-התנהגותי המותאם אליו וגם מאפס תופעות לוואי. אין סיבה להתפשר על טיב הטיפול בעת שזמין לכם טיפול טבעי בקשב וריכוז.

 

ריטלין לא פותר את בעיית השורש של הילד

הכדורים הניתנים לילדים אינם כדורים המותאמים אליהם אישית, אלא הם כדורים הניתנים לכל הילדים שהוגדרו כסובלים מהפרעת קשב וריכוז. המשמעות היא שלא באמת מטפלים בבעיה, אלא משקיטים את הסימפטומים הצפים. הטיפול הטבעי שאנחנו מציעים ב"תפנית" הוא טיפול בבעיית השורש המשתנה בין ילד לילד. המשמעות היא שילדכם יקבל טיפול הולם וראוי בהתאם למניפת הסימפטומים שלו.

 

הטיפול הטבעי בהפרעת הקשב והריכוז: זו הדרך

אז איך מתבצע דרכנו טיפול טבעי בקשב וריכוז? ראשית, נבקש להכיר אתכם, ההורים, ואת ילדכם. מענה על כמה שאלות שנשאל אתכם ישקף לנו תמונה בהירה שהודות לה נוכל לשדך תכנית התנהגותית מתאימה לילדכם. לקשב ולריכוז יש כמה רמות שונות, ובהתאם לרמה של הילד נתאים את התכנית. שימו לב: גם אם ילדים סובל כעת מרמה נמוכה מאד של קשב וריכוז, נוכל לשפר ולשקם את היכולת שלו עד לרמה שהוא יוכל לקצור פירות וליהנות מטעם ההצלחה גם במישור החברתי וגם במישור הלימודי.

 

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות