לקויות למידה ושיטות טיפול

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > לקויות למידה ושיטות טיפול

המציאות כיום היא שלא מעט ילדים מוכתרים ככאלו הסובלים מליקוי למידה. אולי קשה קצת לתפוס זאת, אך המסגרות החינוכיות, אליהן אתם שולחים את הילדים שלכם באמון מלא בכל בוקר מחדש, אינם מלמדים את ילדכם איך ללמוד – אלא מלמדים אותם. נסו לדמיין לעצמכם שיעור נהיגה שבו מורה הנהיגה אינו מלמד אתכם על מערכת ההילוכים, משמעות המהירות והתמרורים – אלא פשוט מבקש מכם להתחיל לנהוג.

כמו על הכביש, כך בדיוק גם בהליך הלמידה: לא אחת, כשהילדים לא מקבלים את הכלים האיכותיים ללמידה, ישנן תאונות מצערות שלעתים מתגלות כקריטיות וככאלו המשפיעות על החוויה של הילדים ועל הביטחון שלהם. את מחסומי הלמידה של הילדים אנחנו ב"תפנית" נוכל להסיר ולהשיב להם את האמון ביכולות שלהם. ילדכם יופתעו לגלות שאכן ניתן ליהנות מלמידה!

 

מה אנחנו עושים?

מילת המפתח היא "ידע". התכניות המותאמות לילדכם מטרתן אחת: להעניק לילדים שלכם מיומנויות למידה. התכנית שלנו הנקראת "תפנית בלמידה" מתאימה לילדים הסובלים מלקויות למידה, רמות שונות של דיסלקציה, קליטה שאינה מהירה ובעיות שונות בהבנת הנשמע והנקרא. לאורך התכנית, אנחנו נלווה את ילדכם ונעניק להם את הכלים האיכותיים ביותר שבאמצעותם הם ילמדו איך ללמוד נכון ואיך להפוך את תהליך הלמידה לחוויה של הצלחה.

בעוד ישנם אלו שימהרו להגדיר את ילדכם ככאלו הסובלים מלקות למידה, אנו מאמינים כי אין כזה דבר ילד שסובל מלקות למידה, אלא יש ילד שאינו מודע למחסומי הלמידה המולידים את הקשיים הצפים. העבודה שלנו לימדה אותנו כי כ-99% מבעיות הלמידה והפרעות הקשב והריכוז נפתרות בעת שהילדים מקבלים את הכלים האידיאלים להתמודדות וללמידה נכונה.

ב"תפנית" אנו דוגלים בכך שהעבודה שעלינו לעשות היא לשקם את יכולות הלמידה, זאת מאחר והמילה שיקום משקפת את המצב המדויק כפי שאנו מאמינים בו – השבת יכולת שאבדה. בעבודה עם ילדכם נחפש אחר היכולות הקיימות שלהם ואת היכולות האלו נשקם, נעצים ונשפר. היכולת ללמוד היא יכולת שיכולה להיות לכל ילד וההוכחה לכך היא הלמידה שהם הצליחו בה בעבר בצורה מעוררת השראה: הם למדו ללכת בכוחות עצמם ולמדו לבדם שפה עד לכדי רמה של שפת אם.

 

איך קרה שלילדים יש מחסומים ומה אנחנו נוכל לעשות?

כאמור, בתי הספר לא מלמדים את הילדים דרכי למידה ומיומנויות למידה, אלא מציפים אותם בחומרים שונים שעליהם ללמוד אותם. התוצאה היא שילדים רבים מקבלים את התחושה שאין להם יכולת ללמוד, זאת לאחר שהם מקבלים ציונים שאינם גבוהים הפוגעים גם בחוויה שלהם וגם בביטחון שלהם. אנו מאמינים כי הכישלון אינו תוצאה של אי יכולת, אלא תוצאה של חוסר בכלים ללמידה נכונה. אנו נבנה עבור היקר לכם מכל תכנית אישית המבוססת בהתאמה מלאה אל ילדכם. מעבר לכך שנעניק לילדכם אסטרטגיית למידה מדויקת שתוביל אותו להצלחה בהמשך, נעניק תשומת לב מלאה גם לסגירת הפערים הנדרשים בסגרת תכנית הלימודים במידה ונוצרו כאלו לאורך הזמן.

בעוד ישנם מגוון רחב של "תרופות קסם" המוענקות לילדים על מנת להפוך אותם מרוכזים יותר, אנו לא מאמינים בקיצורי דרך, אלא בדרך משמעותית המבוססת על עצמאות חשיבתית של הילדים וההורים גם יחד – מה שיוליד שיתוף פעולה פורה שיהיה הקרקע להצלחה ולשיפור יכולות הלמידה.

 

דרך משותפת ומבטיחה עם "תפנית" – אנחנו ואתם

התאמת התכנית לילדים שלכם תתבצע רק לאחר היכרות מעמיקה אתכם. תחילה, נערוך שיחת היכרות אתכם, ההורים, על מנת ללמוד גם עליכם וגם על ילדכם. בהמשך, נבצע מבדק לילד שבסופו ננתח את התוצאות והן אלו שיאפשרו לנו לבסס תכנית ייחודית-אסטרטגית שתעלה את ילדכם על דרך המלך ותהפוך את החוויה שלו מספסל הלימודים לחוויה טובה, משמעותית ומלמדת – חוויה עם טעם של הצלחה!

הניסיון והעבודה שלנו עם ילדים שנהנו מתכנית "תפנית בלמידה" מלמדים אותנו כי הדרך שעשינו אכן משמעותית וכיום משרתת ילדים רבים במסגרות החינוכיות-לימודיות: הילדים הפכו לתלמידים עצמאיים שאינם זקוקים לסיוע חיצוני כדוגמת מורים פרטיים אחרי שעות הלימודים ובטח שאינם צורכים עוד תרופות, ישנו שיפור משמעותי בציונים שהם מקבלים במבחנים השונים, הביטחון העצמי שלהם עלה בכל הקשור ללמידה שלהם, יכולת הקשב והריכוז הפכה יכולת טובה יותר ובעיקר ישנה מוטיבציה רבה ללמוד, להשקיע ולהתמיד.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות