מדוע חשוב לטפל בבעיות קשב וריכוז אצל הילדים

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > מדוע חשוב לטפל בבעיות קשב וריכוז אצל הילדים

כהורים, תעשו הכל על מנת להעניק את הטוב ביותר ליקר לכם מכל – לילדכם. בעוד ישנם ילדים שהיכולת שלהם להקשיב ולהתרכז במסגרת החינוכית ובכלל היא גבוהה, ישנם ילדים שהיכולת שלהם להתרכז ולהקשיב היא נמוכה – מה שלא אחת מביא לכך שהם לא מוצאים עצמם בתוך המסגרת הלימודית, החברתית והמשפחתית. הפרעת הקשב והריכוז שבאה לידי ביטוי בין היתר בחוסר היכולת להתמקד במשימות ובחוסר היכולת להתרכז בשיח או בשיעור, לא אחת מסתכמת בכך שהילדים לוקחים כדורים שונים כדוגמת ריטלין או קונצטרה. ב"תפנית" אנחנו דבקים בכך שהזנת גוף הילד בכדורים אינה הדרך. בעיות קשב וריכוז אצל ילדים צריכות לקבל מענה שיבוסס על איתור בעיית השורש ובהתאם תותאם גם תכנית התנהגותית. מדוע חשוב לטפל בבעיות הקשב והריכוז אצל הילדים?

 

הילד לא צריך לסבול מתווית של ילד שלא מתרכז

ראשית, חשוב לזכור כי הילדים המאובחנים ככאלו הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, הם ילדים שצריכים להסתגל לסטטוס חדש שבמידה רבה מבדיל אותם מיתר הילדים. בעוד ישנם הילדים שמתרכזים בלימודים, קוצרים פירות של הצלחה ומצליחים להשתלב גם חברתית בצורה יוצאת מן הכלל, ישנם הילדים שבעקבות הפרעת הקשב והריכוז שלהם לא אחת מתבודדים ונודדים בין עולמות שונים. במקום להדביק לילד תווית כזו ולשקף לו כי הוא סובל מהפרעה שאינה נחלתם של כל הילדים, ניתן לטפל בבעיה.

היכולת להקשיב ולהתרכז היא יכולת כמו כל היכולות האחרות, ואנחנו ב"תפנית" נוכל לסייע רבות לילדכם עם הצמדת תכנית התנהגותית אישית. הדבקת תווית לילדכם גורמת לו להבין כי מאחר והוא סובל מהפרעה, הוא זכאי להקלות גם במישור הלימודי וגם במישור החברתי. ילדכם הוא ילד ככל הילדים ומגיע לו להיות שווה בין שווים.

 

משפרים את הישגי הילדים בבית הספר

בעיות קשב וריכוז אצל ילדים המטופלות בדרך מקצועית-הוליסטית, הן בעיות שבשלב מסוים נעלמות והילדים מתחילים ליהנות מהתוצאות. המון פעמים הפרעת הקשב והריכוז היא זו המקשה על הילדים לגלות עניין בתכנים השונים המועברים במסגרת תכנית הלימודים בבית הספר, ואם לא די בכך, היא גם גורמת לכך שציוני הילדים אינם גבוהים. כאן מתחיל לו כדור השלג שמביא לכך שהציונים הנמוכים גורמים לחוסר ביטחון אצל הילדים והערכה העצמית שלהם נמוכה בעקבות כך.

 

אנחנו ניתן לילדכם כלים מעשיים ויעלים להתמודדות עם הפרעת הקשב והריכוז, תוך שהוא ידע להשקיט את קולות הרקע החיצוניים ויתרכז בנדרש ממנו ברגע נתון – גם במסגרת לימודית וגם במסגרת חברתית. התכנית שלנו הוכיחה עצמה והורים וילדים רבים מדווחים על שיפור אדיר בהישגים הלימודיים – גם עם הכנת שיעורי הבית וגם עם הציונים של עבודות ההגשה והמבחנים.

 

משפרים את היכולות החברתיות

אחד הסימפטומים המזוהים ביותר עם הפרעת הקשב והריכוז הוא אי היכולת להתרכז בעת שישנם גירויים חיצוניים. אותם גירויים לא רק שמקשים מאד על הילדים בספסל הלימודים, אלא גם עם חבריהם. נסו לדמיין לכם מצב שבו ילדים אחרים מנסים לתקשר עם ילדכם, הסובל מהפרעת הקשב והריכוז, ומאחר והקשב שלו מתפצל לכמה ערוצים בו זמנית הוא לא מצליח לתקשר בחזרה עם הילדים. המון קשרים חברתיים מתפספסים בצורה זו וכך הילדים לא חשים תסכול רק בגלל שההישגים הלימודיים שלהם אינם גבוהים, אלא גם מאחר וההישגים החברתיים שלהם לא אחת נמוכים.

 

מדוע כדאי טיפול התנהגותי ולא תרופתי?

במרבית המקרים, הילדים נשלחים על ידי הצוות החינוכי בבית הספר לאבחון שמטרתו לאבחן או לשלול את הפרעת הקשב והריכוז. כל עוד הילד לא אובחן, הוא נשלח בחזרה אל המסגרת ללא כל טיפול. קרה והילד אובחן כסובל מהפרעת הקשב והריכוז? בחלק גדול מהמקרים הטיפול שניתן הוא טיפול בכדורים. חשוב שתדעו כי הכדורים אינם מעניקים מענה שורשי, אלא הם הופכים את הילד לילד שקט, אדיש וצייתן. האם כך תרצו את ילדכם?

המענה שאנחנו מעניקים ב"תפנית" הוא מענה המותאם לילדכם! אנו נבצע תשאול מעמיק וקפדני אתכם, ההורים, ועם ילדכם – זאת על מנת להכיר את הילד היטב בכדי שנוכל לשדך תכנית התנהגותית מתאימה התואמת את היכולות שלו. טיפול התנהגותי מעניק כלים מעשיים שדרכם ניתן ליהנות מתוצאות נפלאות המשפיעות על הישגיו הלימודיים של הילד, הישגיו החברתיים והתנהגותו בתוך המשפחה.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות