מילון מושגים
לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:
ר
ריטלין

שם מסחרי לתרופה שניתנת לילדים או מבוגרים לצורך טיפול ב'הפרעות של קשב וריכוז'. השם של החומר הכימי הפעיל בתרופה הוא 'מתילפנידאט'. חומר זה נחשב לסם מסוכן. הוא גורם לתחושת אופריה, רוממות רוח, ריכוז וערנות, מכיוון שהוא סם הוא מאוחסן בכספות בבתי המרקחת. לריטלין למעלה מ- 70 תופעות לווי כגון דפיקות לב, טיקים, תוקפנות, עייפות, קשיים בשינה, מחשבות מוזרות (הזיות) ועוד. לרוב האנשים הוא גורם לכאבי ראש, כאבי בטן וחוסר תאבון. ריטלין דומה מאוד בהרכבו הכימי לקוקאין. קיימות מספר תרכובות של מתילפנידאט, המבוססות על טכנולוגיות שונות המטפלות באופן השחרור ומשך ההשפעה של החומר הפעיל: ‏ ריטלין "רגיל" או "לשחרור מידי" - בעל השפעה של עד 4 שעות. צורת מתן - כדורים, במינונים של 5,10,20,40 מ"ג/ המינון נקבע בהתאם לגיל ומשקל הגוף. ריטלין לשחרור מושהה או לשחרור ממושך (Ritalin SR) - בעל השפעה של עד 6 שעות. כדורים במינונים של 20, 30 או 40 מ"ג. ריטלין לשחרור ממושך הקרוי (Ritalin LA) - בעל השפעה של עד 8 שעות (השפעה זהה לזו המתקבלת מנטילת כדור ריטלין "רגיל" פעמיים ביום). קפסולה עם כדוריות שנפתחות בזמנים שונים ובכל אחת מהן אבקת ריטלין. קונצרטה, שם מסחרי לסוג חדש של מתילפנידאט עם מנגנון שחרור מושהה. זוהי קפסולה קשיחה שמתעכלת לאט. משך ההשפעה של הקונצרטה הוא 12 שעות. קיימות טבליות קונצרטה בארבעה מינונים - 18, 36, 27 ו-54 מ"ג חומר פעיל. לקיחת קונצרטה יותר מסוכנת ועם זאת פועלת ליותר זמן.

רכיבה טיפולית

שיטת טיפול באמצעות בעלי חיים המשלבת מרכיבים חינוכיים, פסיכולוגיים ושיקומיים באמצעות סוסים. קהל היעד של הרכיבה הטיפולית הוא ילדים, מתבגרים או מבוגרים בעלי לקויות או הפרעות רגשיות.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות