מילון מושגים
לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:
ה
הוראה מתקנת

מגוון של שיטות לימוד שונות משיטות הלימוד הרגילות. שיטות אלה אמורות לעזור לתלמיד ללמוד בצורה אחרת. הוראה מתקנת היא אינה שיטה אחת מדויקת אלא פשוט שיטות שונות אחרות.

הפרעת קשב וריכוז (ADD/ADHD)

תיאוריה פסיכיאטרית הקובעת כי דפוסי התנהגות שונים של ילדים או מבוגרים הם בעצם מחלת נפש שמקורה בחוסר איזון כימי במוח. התיאוריה אומרת כי יש בעיה עצבית כלשהי במוח הגורמת לכך שפעילות הדופמין (חומר במוח) אצל אדם בעל הפרעת קשב וריכוז, תהיה נמוכה מפעילות הדופמין אצל אדם ללא הפרעת קשב וריכוז. (דבר שלא נבדק בפועל אצל כל ילד וילד). מכיוון שדפוסי ההתנהגות שלפיהם קובעים אם לילד או אדם יש הפרעת קשב הם דפוסי התנהגות נורמליים שמעידים לרוב על חוסר במיומנות כלשהי, לא ניתן לדעת אם דפוסי ההתנהגות נובעים כתוצאה מבעיה מוחית, הורמונלית וכו'(הפרעת קשב וריכוז) או מחינוך לא נכון, בעיות התנהגות, חוסר מוטיבציה ללמידה וכו'. המורים בבתי הספר התחילו לבחון את ההתנהגויות של ילדים על פי דפוסי התנהגות אלה, ובמקום להתמקד בתהליך חינוכי הם ממליצים לאבחן את הילד. הדבר יצר בסופו של דבר מצב שבו המורה בוחנת את הילד ואז ממליצה על אבחון פסיכו-דידקטי שלאחריו בדרך כלל יגיע מבחן TOVA או בדיקה נוירולוגית. האבחונים והבדיקות האלה בדרך כלל מעידים על כך שהילד סובל מהפרעת קשב וריכוז. לאחר האבחון ממליצים בדרך כלל על טיפול תרופתי בריטלין או בתרופות דומות במידה והאבחנה היא שיש לילד את ההפרעה.ש מיליוני ילדים בעולם, מתויגים כיום באופן שגוי כסובלים מהפרעה זו. במבחן המציאות, אצל חלק גדול מהילדים, הסיבות לקשיים, אחרות לגמרי.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות