תחליף לריטלין באמצעות טיפול טבעי

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > תחליף לריטלין באמצעות טיפול טבעי

נדמה כי במציאות של היום מעטים אלו שלא יודעים מה זה ריטלין. סביר כי אם היו נשאלים אנשים לפני כמה שנים מה הוא הריטלין, היו נשמעות תשובות מהוססות, אנשים שלא היו יודעים כלל על מה מדובר או נסיונות להשיב בכל מחיר על השאלה. שנת 2017 משקפת תמונה מדאיגה: יותר ויותר ילדים בישראל ובכל העולם המערבי מוגדרים כילדים הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז, והמון ילדים מטופלים בבעיה באמצעות כדור הריטלין. קשה להתעלם מהשאלה והיא האם הבעיה בילדים או במערכת החינוך? ב"תפנית" אנחנו מאמינים כי ניתן לטפל בבעיה, אך לא באמצעות מתן תרופה. החלופה שלנו הינה חלופה טבעית המגיעה בדמות תחליף לריטלין.

 

מדוע מראש צריך תחליף לריטלין?

השאלה המיידית שעולה היא מדוע צריך בכלל תחליף לריטלין. לאורך השנים וגם כיום, הדעות לגבי הריטלין הן חלוקות. עוד לפני שנציג בפניכם את הסיבה מדוע צריך תחליף לכדור ומדוע דרך טבעית היא הדרך הטובה ביותר לטפל בילדכם, חשוב שתדעו דבר מהותי וחשוב: הילדים היקרים ללבכם אינם חולים! הפרעת קשב וריכוז אינה מחלה, אלא הפרעה. בעוד מחלות מתאפיינות בסממנים פיסיים, הפרעה מאופיינת בהתנהגויות. המשמעות? אם ילדכם אינו חולה והוא סובל מהפרעה, מדוע הוא צריך לקבל תרופה? מעבר לכך שילדכם אינו חולה וההתנהגות שצפה כעת היא מצב זמני, כדאי שתדעו מדוע יש צורך ממשי בחלופה לריטלין.

 

טיפול טבעי אינו כולל תופעות לוואי

הדרך שנעשה עם ילדכם הינה דרך מבוקרת וטבעית שאין לה כל תופעות לוואי. אם ילדכם כבר התנסה בכדור הריטלין, לבטח אתם מודעים לכך שישנן לא מעט תופעות לוואי הצפות בעקבות השימוש בכדור. מה שקורה בפועל הוא שהצוות החינוכי בבית הספר הוא המרוויח הגדול, זאת מאחר והילדים שנוטלים כדורים אכן הופכים מרוכזים יותר וקשובים יותר, אך עליהם לשלם מחיר כבד: לא אחת הילדים חשים חוסר תיאבון המתמשך עד זמן ארוחת ערב, הם מגלים אדישות, הם חשים גירודים בגוף, לעתים גם ישנן דפיקות לב מואצות והתחושה הכללית היא של אפתיות. האם זה מחיר שהילדים שלכם צריכים לשלם בזמן שישנו תחליף לריטלין?

 

הילד לא נשלט, אלא שולט

הטיפול הטבעי המוצע לכם על ידי "תפנית" הוא טיפול שונה לחלוטין במהותו. בעוד כדור הריטלין שולט על ילדכם, אנחנו נלמד את ילדכם איך לשלוט ולהיות שותף מלא לבחירות שלו. הבחירה להקשיב ולהתרכז תהפוך להיות בחירה המבוססת על רצונותיו של ילדכם, מבלי שישנם כוחות אחרים המניעים אותו לעשות זאת. המודעות לטיפולים טבעיים שונים נמצאת כיום בשיאה, על אחת כמה וכמה בעת שמדובר על ילדים קטנים: אין כל סיבה שילדכם יצטרכו להתעורר בכל בוקר אל ריטואל של נטילת כדור. מעבר לתופעות הלוואי, הילדים לומדים עם הזמן כי על מנת להתנהג יפה או כפי שמצופה מהם, עליהם להיות תלויים בכדור, מה שלא אחת גורם לחוסר ביטחון וחוסר הערכה עצמית.

 

טיפול ששומר על חיוניות הילד שלכם

כדורי הריטלין הופכים את הילדים לשקטים ומכונסים, כך הם המון פעמים יוצאים יותר מפסידים מאשר נשכרים. מילדים קופצניים, חיוניים ופעלתניים, הילדים לא אחת הופכים אדישים מאד – לעצמם ולסביבה. אנחנו מאמינים בלב שלם כי ילדים צריכים להיות אנרגטיים, חיוניים ומעורבים! הטיפול שאנחנו מציעים הוא טיפול שמעצים את החוזקות שלהם, טיפול שמעניק להם כלים פרקטים להתנהלות בשגרת היום שלהם וטיפול שיוביל אותם לתוצאות מרשימות גם בתחום הלימודי וגם בתחום החברתי.

 

התכנית שרקחנו מותאמת לילדים הסובלים גם מ-Add  וגם מ-adhd, כאשר כל תכנית תשודך לילד לאחר תשאול מקיף ויסודי בשיתוף עם הוריו. המטרה שלנו היא להפוך את הטיפול לכמה שיותר אישי, זאת על מנת להבטיח כי הוא יותאם במידותיו ליקר לכם מכל.

 

הטיפול שלנו, התכניות שלנו

תחליף לריטלין המוצע לכם דרכנו למעשה מגיע בכמה דמויות שונות: הדרך שלנו לטפל בהפרעת הקשב והריכוז מתבצעת גם באמצעות תכנית של שיקום יכולות הלמידה, תכנית המבוססת על טיפול בבעיות רגשיות שונות ותכנית נוספת שהינה תכנית הורית שדרכה הילדים יכולים לשפר את יכולות הקשב והריכוז. אנחנו שמחים להיות אלו שיהפכו אתכם לאופטימים, ולספר לכם כי התכנית שלנו עובדת וילדים רבים כיום נהנים משיפור יוצא מן הכלל של היכולת שאבדה להם.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות