5 סיבות לטיפול טבעי בקשב וריכוז

לייעוץ בחינם מלאו את פרטיכם:

דף הבית > מאמרים > 5 סיבות לטיפול טבעי בקשב וריכוז

המון הורים שחזרו מאבחון שמטרתו לאבחן הפרעת קשב וריכוז – ADD, מוצאים עצמם חסרי אונים ומתוסכלים. מצד אחד, הם רוצים להעניק לילד שלהם טיפול בבעיות קשב וריכוז, אך מצד שני הם בטוחים כי אין זה סביר שריטלין הוא הדרך היחידה לטפל בהפרעת הקשב והריכוז. הורים יקרים, אתם לא לבד. ב"תפנית" אנחנו פוגשים המון הורים שבחרו להעניק לילדים שלהם טיפול ראוי, טבעי, ממוקד ומותאם מבלי כל צורך בתרופות. היכולת להקשיב ולהתרכז יכולה להשתקם ולהשתפר פלאים, וזו העבודה שאנחנו נעשה עם היקר לכם מכל. מדוע כדאי לדבוק בטיפול טבעי ולא לדבוק במרשם הריטלין?

 

1.נותנים לילדים כלים פרקטיים להצלחה

אז מה עבודותו של כדור הריטלין? עם נטילת הכדור, אכן ישנם ילדים המדווחים על כך שהם מצליחים להקשיב ולהתרכז. הבעיה הגדולה היא שהכדור אינו מרפא, אלא מעניק מענה לכמה שעות בודדות. כך, ישנם מצבים בהם הילדים אומנם מאד מרוכזים בבית הספר, אך כשהם חוזרים בחזרה אל ביתם, הכדור כבר אינו משפיע וכך הם שבים להיות לא מרוכזים ולא קשובים. התוצאה? הם לא מצליחים לעמוד במטלות הבית השונות הניתנות על ידי ההורים, הם לא מצליחים להתרכז בהכנת שיעורים או עבודות וגם עולמם החברתי נפגע. מנגד, עם טיפול טבעי כמו זה הניתן דרך "תפנית", מקבלים הילדים באמצעות טיפול בבעיות קשב וריכוז, כלים פרקטיים שילמדו אותם לבחור להקשיב ולבחור ולהתרכז.

 

2.הילדים לומדים לבחור

אז כאמור, הטיפול ההוליסטי-התנהגותי שלנו ב"תפנית" הוא טיפול שדרכו ילמדו היקרים לכם מכל לבחור. הם יהיו האדונים היחידים לעצמם, מבלי שיהיה כוח חיצוני בדמות כדור שיניע אותם. מדובר כאן על דבר מהותי וחשוב, זאת מאחר וכדור הריטילין שולט בילידים – עד לכדי רמה כזו שכל עוד הוא משפיע הם מצליחים להקשיב ולהתרכז, אך כעבור כמה שעות הם חוזרים להיות ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. אנחנו מאמינים כי דבר לא צריך לשלוט בילדים מלבד הבחירות שהם עושים. התכנית שאנו נתאים לילדכם מבוססת על היכולת שלהם לבחור, כאשר גם הקשבה וריכוז נכנסים תחת הבחירות שהילדים יעשו.

 

3.הטיפול מותאם לילדים באופן אישי

כדורי הריטילין והקונצרטה אינם מותאמים לילדים באופן אישי, אלא מדובר על כדורים הזהים בהרכבם והם ניתנים לכל הילדים מבלי שבוחנים את מצבם הרגשי, הגופני או את הרקע שלהם לפני שכותבים את המרשם. המשמעות? הכדורים אינם מותאמים אישית, כך שאין זה מפתיע שאינם עושים את העבודה. ב"תפנית" אנחנו דבקים בכך שעל מנת להתאים תכנית טיפול ייחודית לילדכם, עלינו להכיר אותו ראשית. על כן, לפני שנבחר בדרך המתאימה ביותר עבור ילדכם, נבקש להכיר את התא המשפחתי שלכם ורק לאחר מכן לבסס תכנית הולמת. ההיכרות שלנו תהיה מבוססת על שאלות שנשאל אתכם, ההורים, וכמובן שגם את ילדכם. טיפול בבעיות קשב וריכוז שאנו מאמינים בו הוא טיפול ייחודי המותאם לכל ילד וילד!

 

4.השפעות חיוביות גם בעולם החברתי

כשאתם בוחרים בנתיב של טיפול בבעיות קשב וריכוז בצורה טבעית, ההשפעות החיוביות לא באות לידי ביטוי רק בהישגים הלימודיים, אלא גם במישורים אחרים כדוגמת העולם החברתי. כשהילדים נוטלים את כדור הריטלין, הוא מאפשר להם להיות מרוכזים וקשובים לאורך השיעורים, אך הכדור לא משפר את הכישורים החברתיים שלהם. אנחנו לעומת זאת, מאמינים כי היכולת להקשיב ולהתרכז משפיעה גם על העולם החברתי בכך שהילדים הופכים להיות יותר מעורבים, הערך העצמי שלהם עולה, הם לוקחים חלק בפעילויות מבלי ל"רחף" בעולמות אחרים וכדומה. גירויים חיצוניים שעד היום מנעו מילדכם להיות קשוב לחברים או ליצירת חברויות, כבר לא יפריעו לו – זאת מאחר והוא יבחר להתרכז ולהקשיב.

 

5.תופעות לוואי? לא במקרה זה

נדמה כי הבטן הרכה של המון הורים בכל הקשור לכדורי הריטלין היא העובדה כי ישנן תופעות לוואי קשות וחמורות. המון הורים דואגים לכך שהילדים יגדלו ויהיו בריאים, ועל כן דואגים לצלחת מאוזנת בכל ארוחה וארוחה. בפועל? המון ילדים הנוטלים את הכדור סובלים מחוסר תיאבון הנמשך שעות רבות וכך הם אינם מזינים את גופם בדלק החיוני – המזון. טיפול טבעי הניתן לילדכם דרך "תפנית" הוא טיפול שיהפוך אותם לחיוניים! אנחנו מאמינים בדרך משותפת המבוססת על העצמת הילדים, על חיזוקם ועל מתן כלים שישרתו אתכם ויובילו אותם להצלחה.

קצת על השיטה שלנו

'אור לקשב' הוא מרכז למידה המיועד לילדים, הורים, מורים ואנשי חינוך. מרכז אור לקשב מציע שיטת טיפול ללא תרופות, שיטת טיפול הוליסטית הנוגעת בכל תחומי החיים של הילד, ההורה והמשפחה בכלל. הורים: הורות וזוגיות. ילדים: למידה, רגשית והתנהגותית. המרכז מציע אימון אישי הכולל בתוכו ידע וכלים חדשים בתחום החינוך, תוך למידה ותרגול במרכז עצמו ושימת דגש על יישום ושינוי אמיתי בבית, בבית הספר ובחיים בכלל.

לקריאה מלאה
מאמרים אחרונים וטיפים
הסוד לטיפול הנכון בבעיה

כדי לטפל בהפרעת קשב וריכוז צריך בשלב ראשון להבין ממה היא נובעת. גם אם הייתם באבחון ואמרו לכם שהבעיה היא נוירולוגית, עצבית, הורמונלית וכו' אתם תתפלאו לגלות שאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות. 

טיפול בקשב וריכוז על יד שיקום יכולת הלמידה

המילה "שיקום" נבחרה בקפידה והיא מהווה נקודת מפתח חשובה בגישה של "אור וקשב". פירוש המילה "שיקום"- השבת יכולת שאבדה. בני אדם הם יצורים בעלי יכולות רבות, יצורים קסומים ומורכבים, עם תובנה אדירה. 

טיפול בקשב וריכוז עלי ידי טיפול בבעיות רגשיות

רגשות זה דבר טוב. רגשות מניעים אותנו לפעול. למשל רגש של פחד יניע אותנו לברוח כאשר יש סכנה. רגש של אהבה יניע אותנו לקרב אלינו אנשים ולעשות דברים למענם. 

הדרכה הורית נכונה וכיצד היא תורמת לקשב והריכוז של הילד

הנושא של הדרכה הורית חשוב במיוחד להורים שילדיהם נכנסו להגדרה של קשב וריכוז, מכיוון שחוסר היכולת של ההורה לגרום לילד לשתף איתו פעולה משפיע גם על הנעשה בבית ספר.

מעוניינים לקבל חדשות ועדכונים לפני כולם? הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו!
מאמרים אחרונים וטיפים
בת חן בושרי

"הילד שלי כבר בדרך להצלחה בזכותכם! תודה רבה."

לצפיה בכל המלצות
נטע ומשפחת סימון

"לאחר האבחון גילינו שנטע שלנו בעלת לקוי למידה, ומאז בית הספר נתן לה הקלות רבות ומורה פרטי להוראה מתקנת בכדי להדביק את שאר התלמידים בכיתה, אך התוצאות איחרו מלהגיע. גיליון הציונים שלה המשיך לנסוק כלפי מטה יחד עם המוטיבציה שלה.

הגענו אופטימיים מאוד ל"תפנית" ומשם תוך כמה חודשים התחלנו לחוש בשינוי. בעזרתו האדיבה של הצוות המקצועי והמדהים חזר לנטע שלנו האמון בעצמה ומשם הכל התחיל להסתדר. בתוך כמה זמן הפסקנו לנטע את השיעורים הפרטיים והבית הפך מלא בשמחה, נחת ואנרגיה טובה. תודה לצוות תפנית שלעולם לא מוותר על אף ילד ויותר מזה, גורמים לילדים לא לוותר על עצמם!"

לצפיה בכל המלצות
סיוון דוד

"גם אנחנו במפגש רביעי ואני רוצה להגיד לך שזאת המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לעצמי 
פשוט זכיתי מחדש בילד שלי 
חזרתי לטייל בקניון בלי מריבות בין אחים בלי צעקות בלי כעס"

לצפיה בכל המלצות
צחי בליסיה

"אני יודע בדיוק מה זה קשב וריכוז ולצערי גם מה זה ריטלין. אני ואשתי 4 שנים מתעסקים בנושא בגלל הבן שלנו. 4 שנין של סיוט בבית הספר. כל מה שלא ניסינו לא עזר ואפילו לא בקצת. הריטלין זה מה ששבר את גב הגמל מבחינתי. אחרי בערך חודשיים עם ריטלין לא רק שזה לא עזר זה הפך את הילד לבלתי נסבל גם בבית הספר וגם בבית. לא היה עם מי לדבר. ועכשיו, אחרי 6 חודשים בערך יש לנו ילד אחר בבית. התהליך לא פשוט ודורש הרבה התמדה וגם שינוי והבנה שלנו כהורים. האמת שמכל מפגש יצאתי עם תובנה ששינה לי את המבט לחיים ועם הבן שלי בפרט.
אפשר להגיד שקיבלתי את הבן שלי חזרה אחרי כל ה4 שנים שרק התרחקנו בגלל כל האשמות שנתנו אחד לשני. מה שיותר אהבתי זה קודם כל צוות מקצועי ולא מוותר. בהתחלה היו רגעי שבירה והתמיכה שלהם עזרה לנו להתמיד ולהגיע למקום אחר לגמרי עם הילד. מפה ואילך, הבחירה היא שלכם ההורים.
מי שמעוניין לקבל עוד חוות דעת או לשאול שאלות הורה שכבר היה בתהליך מוזמן ליצור איתי קשר ואשמח לענות.
לאחר התהליך, שמתי לי למטרה לחיים לנסות לעזור להורים ולילדים שגם נמצאים במעגל הקשב והריכוז ומחפשים דרך אחרת. ללא תרופות"

לצפיה בכל המלצות